top of page

התפיסה המקצועית שלי מתבססת על אמונה ביכולת הילד, יחד עם זאת אני מאמינה שההורים הם השותפים המשמעותיים לכל תהליך ולהשגת כל מטרה ולכן אני רותמת את ההורים להיות שותפים, עשיתי זאת לפני תקופת הקורונה ואמונתי התחזקה בתקופת הקורונה.

אני בוגרת המרכז להורות ומשפחה, סמינר הקיבוצים ומחזיקה בתעודה של מדריכת הורים מזה 30 שנים, זאת בנוסף, להיותי פיזיותרפיסטית עם ותק של למעלה מ-40 שנים.
עבדתי במשך 15 שנים במכון להתפתחות הילד באילת, בבית לווינשטיין וניהלתי את צוות הפיזיותרפיה במכון להתפתחות הילד בתל השומר. במהלך עבודתי, נפגשתי עם מגוון רחב של לקויות וילדים בגילאים שונים. בנוסף, עבדתי במשך 15 שנים במעונות ובגני תקשורת וכיום אני מתמחה בתחום עבודה זה.
אני פורצת דרך בכך שאני בין הפיזיותרפיסטיות הראשונות בעולם שמתמחה בגישת DIR הדוגלת בהתערבות דינאמית בה הילד מוביל את התהליך.

 

הרחבתי את ההסתכלות שלי על מקצוע הפיזיותרפיה מעבר לתחום המוטוריקה הגסה בלימודי תואר שני בהתפתחות הילד, נושא התיזה שלי היה הכוח העומד מאחורי הרצון להתמודד עם מטלה
'Mastery Motivation' ולכן, מופנים אלי גם ילדים עם קשיי וויסות וקשב וקשיים רגשיים זאת, בנוסף לילדים בספקטרום ASD, תינוקות מעוכבים, כמו כן פונים אלי הורים שמבקשים הדרכה וייעוץ בהורות, ילדים מאחרים בהשגת אבני דרך על רקע מוטורי או על רקע רגשי כי אני מאמינה ש"הגוף הוא הבית של הנפש".
המפגשים בקליניקה כוללים גם הדרכת הורים שזה ה"כובע" השני שלי שמבסס את ההשפעה של הבית על הישגיו של הילד בקליניקה.
עברתי והשתלמתי בקורסים רבות החשובים ביניהם: קורס NDT בסיסי ותינוקות, סיימתי לימודי תעודה של שנתיים באוניברסיטת תל אביב 'פסיכיאטריה של הגיל הרך' עיקר עבודתי היום מתרכזת בהדרכות, אני מדריכה קלינית ומובילת דעה בתחום התפתחות הילד.

השילוב של אימון הורים וידע מקצועי מאפשר לי שיתוף פעולה ייחודי עם ההורים ומביא להצלחות ולהישגים.

בנוסף לעבודתי, אני מקדישה זמן רב לפרויקטים לטובת הקהילה בארץ ובעולם.

מרצה ומשתתפת בכנסים בארץ ובעולם.

אודותי
אורלי נייגר
פיזיותרפיה של הילד
פזיותרפיסטית התפתחותית
הרצאות לגני ילדים בנושא התפתחות ילדים
פיזיותרפיה של ילדים והתפתחות

את האתר של אורלי ניתן למצוא גם באתר ההמלצות של מיכאלה ברקו: www.mymichaela.com

מספרים על אורלי

אורלי היא פיסיותרפיסטית אלופה - מקצוענית אמיתית, בעלת ידע עשיר ומגוון וניסיון רב.

מעבר לכך - אורלי שופעת עצות מעשיות שתורמות היטב לחיי היומיום (בכל תחום!) אך במיוחד כמובן בכל הקשור להתפתחות ילדים, גידול ילדים ולהורות.

אורלי בורכה ביכולת מדהימה ליצור קשר עם ילדים. החיבור שהיא יוצרת עם ילדים בכל הגילים הוא מיידי.

המקצועיות של אורלי כפיזיוטרפיסטית, יכולת הבנתה למצבו הרגשי והחברתי של הילד ולדינמיקה המשפחתית מאפשרת לה לתת טיפול הוליסטי לגופו ונפשו של הילד המטופל. אורלי מביאה אתה שפע של אנרגיה ויוצרת אוירה של משחק והתנסות חיובית. כל אלה הופכים אותה למטפלת האידיאלית בילדים.

אורלי נייגר האישה והאגדה!

בתחילת דרכי בהיותי אמא חדשה מצאתי את דרכי להתפתחות הילד מלאת חששות לקראת הלא נודע ולא ידעתי מה צופן העתיד.

בהתפתחות הילד פגשתי בך אישה בדמות מלאך  ואני מרגישה שזכינו בפיזיותרפיסטית בחסד עליון; אשת שיחה עם כישרון מדהים להרגיע אך לא רק במילים יפות אלא בהעמדת מראה מול פניי שתשקף את המציאות בדיוק כמו שהיא, לטוב ולפחות טוב. לביתי היה עיכוב התפתחותי, ואת אורלי היית שם כל הדרך כדי להדריך ולטפל גם בי. ידעת לומר את מה שצריך ומעבר לכך האמנת בבת שלי וצדקת! היא צמצמה פערים, הטורטיקוליס הסתדר ואנחנו לא נשכח אותך לעולם. תודה על מי שאת.

קסם!!! כי זה מה שאת עושה בטיפולים פרטניים!!! זכיתי לראות צעד אחר צעד את השינוי שחל בילד ואני ממליצה לכל הורה, מי שבאמת רוצה לראות שינוי והתקדמות ולקבל כלים להתמודדות שמסייעים גם כשהם גדלים, שיפנה רק אלייך!! 
אני זכיתי הדרך לא היתה פשוטה אבל התוצאות!!!!! מחכה ליום שנצלם את שי אל כיום עם האפס סיכויים שנתנו לו... וכשנפגשנו את ידעת להגיד במדויק מה המסוגלות ולאן הוא יגיע! כבר בימים הראשונים שמתי לב לשינוי ועד היום הוא ואני מעריכים אוהבים וגאים בך! ומודים לך כי לטפל בילד ולהביא אותו לתוצאות, צריך להאמין בו ולתת לו את ההרגשה של המסוגלות וזה בדיוק מה שאת עשית לילד שלי ולעוד ילדים! הוכחת לנו ההורים שעם טיפול נכון תפילות מתגשמות! תודה לך שגרמת לילד שלי להגיע למקסימום ולי למינימום התערבות ;-) 
אוהבים אותך ומחכה לספר בקול בכך מקום אפשרי על התרומה הענקית שלך בחיים שלנו כמטופלים שלך (התפתחות הילד באילת)... זכינו בך וזאת היתה זכייה חד פעמית! הורים יקרים לכו לפגישת הכרות ותבינו איזו מתנה אלוקים הביא לעולם!!! 
תודה אורלי שלנו. 
נ.ב. בתמונה יש ילד שמודה לך עד היום. 

53c4dcda-4358-41d3-aded-1e6442045c6a.jpg
bottom of page